Fibroadenom (Meme Nodülü)

Fibroadenom (Meme Nodülü)

Fibroadenomun(Meme Nodülü) Ameliyatsız Tedavisi

Fibroadenomlar, iyi huylu Meme nodülleri veya memedeki tümörler ekoterapi ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. Ekoterapi ile tedavi meme ameliyatına bir alternatiftir. Masraflar sağlık sigortası şirketleri tarafından karşılanmaktadır.

Hüdayi Korkusuz

Prof Dr. Dr. Hüdayi Korkusuz
Radyoloji ve Nükleer Tıp Uzmanı

Açıklamalar

Peki nedir bu Fibroadenom?

Bir fibroadenom, genellikle kendi kendine meme muayenesinde veya tıbbi muayenede bulunan iyi huylu bir tümördür. Bu çocuk doğurma çağındaki kadınların en sık görülen tümörüdür; ancak her yaşta ortaya çıkabilir. Bütün kadınların %10′u yaşamları boyunca fibroadenom geliştirir. Bir fibroadenom, meme kanseri riskini arttırmaz ve kanser için bir öncü değildir. Fibroadenomları ekoterapi ile tedavi eden Eko tedavisi, fibroadenom hücrelerini yok etmek için çok yoğun, odaklanmış bir ultrason ışını (HIFU) yayan tıbbi bir cihazla gerçekleştirilir.

  • Ekoterapiyle fibroadenom tedavisinin faydaları nelerdir?

    Beklenen fayda, ameliyat olmadan fibroadenomun hacminin azalmasıdır.

  • Riskler ve olası yan etkileri nelerdir?

    Herhangi bir tıbbi tedavi gibi, fibroadenomları yok etmek için HIFU kullanımı ile ilişkili riskler olabilir. Tedavi sürecine özgü komplikasyonlar sıcaklıktan kaynaklanabilir. Ancak, bu tür komplikasyonlar belgelenmemiştir.

  • Sağlık sigortası şirketleri tedavi masraflarını karşılıyor mu?

    Evet, meme düğümlerinin ekoterapi (HIFU) ile tedavisi yasal ve özel sağlık sigortası şirketleri tarafından kapsanmaktadır. Tedavi için maliyet tahmini gerekli değildir.

Fibroadenom Tedavisi

Prof. Dr. Dr. Hüdayi Korkusuz Açıklıyor:

Meme fibroadenomlarında bazen termoablasyon yoluyla alternatif tedavi olasılığı olabilir. Lütfen bize mevcut belgelerinizi info@dzta.de adresine gönderin.

dzta.de web sitesinde yayınlanmış ve fibroadenomların yankı tedavisi hakkında bir videoyu yanda görebilirsiniz.

Uyguladığım tedaviler hakkında bilgi mi almak istiyorsunuz?

Uyguladığımız tedavilerin size uygun olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Ya da bu tedaviler hakkında kapsamlı bilgi almak mı istiyorsunuz. Bize ulaşın.