Korkusuz Instagram

Prof. Dr. Dr. Hüdayi Korkusuz Resmi Instagram Sayfası

Korkusuz Youtube

Prof. Dr. Dr. Hüdayi Korkusuz Resmi Youtube Sayfası

Uzmanlıklarım

Frankfurt’taki Termoablasyon Bölümü Başkanı Prof. Dr. Dr. Hüdayi Korkusuz, ilk kez dünya çapında ve ilk defa kötü huylu bir meme tümörünü küçük bir komplikasyonla ve yoğun ışıl işlem kullanarak, yara izleri olmadan tedavi etmeyi başardı.

Termoablasyon yeni bir tedavi yöntemidir. Termoablasyon, tiroid cerrahisine bir alternatiftir. Bununla beraber, patolojik vücut dokusu, hedeflenen bir ısıl işlemle çıkarılabilir. İstenmeyen, hastalıklı vücut dokusunun hastalığa bağlı olarak farklı nedenleri olabilir.

Hüdayi Korkusuz

Fibroadenomlar, iyi huylu Meme nodülleri veya memedeki tümörler ekoterapi ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. Ekoterapi ile tedavi meme ameliyatına bir alternatiftir. Masraflar sağlık sigortası şirketleri tarafından karşılanmaktadır.

Termal Ablasyon Tedavisinin Sağladığı Avantajlar

Minimum Seviyede Cerrahi Müdahale

Radyo frekans ablasyonu, mikrodalga ablasyonu ve lazer ablasyonu tedavileri en az cerrahi müdahale ile gerçekleştirilir.

Cerrahi İşlem Gerekmeden Müdahale

Ekoterapi olarak da bilinen HIFU, cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan gerçekleştirilir.

Lokal Anestezi

Tedavi sadece lokal anestezi altında yapılır.

Ayakta Tedavi

Bazı durumlarda, tedavi ayakta yapılmaktadır.

Yara İzi Olmadan

Müdahalelerde yara izi riski yoktur.

Tedavi Öngörüsü

Tedavilerin başarı şansı yüksektir.

Resim Galerisi

Prof. Dr. Dr. Hüdayi Korkusuz açıklıyor:

“Birçok hasta tiroid cerrahisi konusunda çekingen davranıyor. Bunun sebebi ameliyatın kendine has riskleri ve cerrahinin gerektirdiği genel anestezi. Çoğu hasta ise radyasyona maruz kalma nedeniyle radyoaktif iyot tedavisi konusunda çekingen. Ayrıca her iki tedavi sonrasında da hayat boyu dışardan hormon takviyesi gerekmekte. Ömür boyu hormon alımı yaklaşık %50 hastada osteoporoza neden oluyor ve mortalite riski yaklaşık %25 oranında artıyor.”

Termablasyon tedavisi sonrası ömür boyu hormon alımına gerek kalmıyor. İnce bir prob yardımıyla ısı enerjisi nodüle yönlendiriliyor ve çevre dokular etkilenmeden yalnızca hastalıklı doku ısıtılarak tahrip ediliyor. Tahrip edilen doku vücut tarafından ayrıştırılarak ortadan kaldırılıyor. İşlem lokal anestezi altında yapılıyor. Tedavi metodları oldukça etkili ve hasta için güvenli, üstelik kozmetik sonuçları harika!”